Nasze spotkania z policjantem

W naszej szkole odbywają się coroczne spotkania z policjantem. W tym roku 21 listopada naszą szkołę odwiedził młodszy aspirant Robert Nyga z Komendy Wojewódzkiej w Policji w Kielcach- Wydział Ruchu Drogowego. W spotkaniu brali udział wszyscy uczniowie klas młodszych. Dzieci miały okazję utrwalić swoje wiadomości o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz gość zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby ich unikania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w pogadankach, zadając wiele pytań. Wykazują się znajomością podstawowych znaków drogowych, znają pięć podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię oraz znają wszystkie numery alarmowe.

Takie spotkania odbywają się w szkole od lat i przynoszą bardzo dobre efekty.