Niecodzienna lekcja fizyki

2 kwietnia 2019 roku uczniowie klas V i VII naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

2 kwietnia 2019 roku uczniowie klas V i VII naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. butanem, helem, wodorem . Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko spalania się butenu, powstawania tornada w butelce.

Oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali udział w niektórych eksperymentach. W przystępny sposób dowiadywali się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych, zastosowaniach helu oraz zachowaniu przy tym szczególnej ostrożności.

Lekcja pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne, które towarzyszą im często na co dzień a nie zawsze je dostrzegają.