Niecodzienni goście w klasie 3b z okazji Dnia Górnika

5 grudnia, z okazji Dnia Górnika, klasę 3b odwiedzili niecodzienni goście. W galowych mundurach przybyli górnicy z Kopalni Dolomitu Radkowice z Firmy LafargeHolcim Sp. z o.o.: Kierownik kopalni, pani Małgorzata Janik – mama uczennicy z klasy 3b – Michaliny Janik, Koordynator do spraw produkcji – pani Marta Sideł i Nadsztygar górniczy – pan Tomasz Marciniak. Goście opowiedzieli o swojej pracy, ciekawostkach i niebezpieczeństwach z nią związanych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat oznaczeń na mundurze, hierarchii piór na czapce górniczej i odpowiedzialności przy wykonywaniu kolejnych czynności dla pozyskania kamienia i kruszywa z kopalni w Radkowicach. Z radością przymierzały górnicze czapki i zadawały nurtujące je pytania dotyczące pracy górników. W ramach podziękowań za wizytę uczniowie wręczyli gościom laurki z życzeniami. Uczniowie w zamian otrzymali wielką torbę cukierków. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy pani Małgorzacie Janik za zorganizowanie spotkania i przybycie do naszej klasy z przedstawicielami kopalni oraz przeprowadzenie ciekawej lekcji. Dziękujemy gościom również za słodkie upominki.