Niecodzienni goście z okazji Dnia Górnika

2 grudnia z okazji Dnia Górnika, uczniów klasy 1a,1b,1c i 2 b odwiedzili niecodzienni goście.

W galowych mundurach przybyli górnicy geolodzy z Kopalni Dolomitu Radkowice z Firmy LafargeHolcim Sp. z o.o.: pan Jakub Garczarek – tata Wojtka z klasy 1 b i Bartosza z klasy 2 b oraz pan Wojciech Chudzik. Goście opowiedzieli o swojej pracy, ciekawostkach i niebezpieczeństwach z nią związanych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o oznaczeniach na górniczych mundurach, hierarchii piór na czapce górniczej i odpowiedzialności przy wykonywaniu kolejnych czynności dla pozyskania kamienia i kruszywa z kopalni w Radkowicach. Miały okazję przymierzyć górnicze czapki i zadawały nurtujące je pytania dotyczące pracy górników. Wspólnie śpiewali piosenki o górnikach i kopalni, przy akompaniamencie dźwięków akordeonu na którym grał tata Wojtka.

W ramach podziękowań za wizytę uczniowie wręczyli gościom laurki z życzeniami. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy bardzo górnikom geologom za przybycie do naszej szkoły oraz przeprowadzenie ciekawej lekcji.