Niecodzienny gość w klasie 3a

W ramach promowania zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego trybu życia, na zaproszenie wychowawczyni i uczniów, klasę 3 a odwiedziła pani doktor Agnieszka Lelas – specjalista medycyny rodzinnej. Pani Agnieszka jest mamą jednego z uczniów klasy 3 a – Maciusia. Podczas spotkania, pani doktor w ciekawy sposób opowiedziała o zawodzie lekarza, zaprezentowała narzędzia lekarskie, jakich używa lekarz w swojej pracy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali pani doktor, która przybliżyła tematykę przyczyn powstawania chorób i sposobów zapobiegania im. Pani doktor odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania dotyczące zdrowego stylu życia. Wiele wrażeń wzbudziła możliwość osłuchiwania się nawzajem za pomocą stetoskopu, słuchania bicia własnego serca oraz bicia serca kolegów i koleżanek.

To była bardzo interesująca lekcja.

Serdecznie dziękujemy Pani doktor Agnieszce Lelas za spotkanie.