Niezwykła lekcja patriotyzmu

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po raz kolejny p. Bogdan Kołkowski dostarczył czwartoklasistom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki jego uprzejmości uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii.

Spotkanie poprowadzili: podpułkownik Bogdan Kołkowski, kapitan Artur Kopczyński, chorąży Grzegorz Kurp – żołnierze z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach oraz kapitan Dariusz Jamioł z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach. Czwartoklasiści poznali historię naszego hymnu – ,,Mazurka Dąbrowskiego”, uzbrojenie i wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania dotyczące patriotyzmu czy symboli narodowych, dodatkowo zmotywowani tym, że za każdą właściwą odpowiedź można było otrzymać gadżet – długopis, breloczek, notatnik.

Na zakończenie prowadzącym zajęcia wręczono drobne upominki. Niewątpliwe to spotkanie okazało się doskonałą lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.