Nowy rok szkolny 2017/2018

Zaczął się nietypowo, dopiero 4 września. Uroczystość została podzielony na dwie części: o godzinie 8 dla klas IV – VII i Gimnazjum , następnie wszyscy mogli uczestniczyć we mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym, a wszystko to, już po zmianach, pod sztandarem Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego. Na kolejną część rozpoczęcia nauki zostali zaproszeni najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami. Tradycyjnie już szkolna kapituła przyznała osobom wyróżniającym się w zaangażowaniu na rzecz szkoły tzw. Bilczańskiego Żaka. W tym roku takie wyróżnienie otrzymały panie Anna Kowalska, sekretarz Miasta i Gminy Morawica oraz Lucyna Gil i Agnieszka Kruk, panie pracujące w szkole. Owacje były dowodem na to, że Żak trafił we właściwe ręce. Pani dyrektor , Urszula Wróblewska przedstawiła obecnym niewielkie zmiany personalne, jakie wynikły z nieobecności dotychczasowych nauczycieli. Po oficjalnej części odbył się kilkuminutowy pokaz umiejętności karate przygotowany przez uczestników zajęć prowadzonych na terenie naszej szkoły. Ich rolą było zachęcenie kolejnych osób do udziału w nich. Po części oficjalnej wszyscy mieli okazję spotkać się ze swoimi wychowawcami w klasach.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim samych sukcesów!!!

Powodzenia!