Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty

2 września 2019 rok szkolny rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Kazimierza. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Następnie wszyscy spotkali się w hali sportowej. Jak co roku kapituła szkoły przyznała statuetki „Bilczańskiego żaka”. W tym roku otrzymały je panie Anna Krzemińska i Anna Ślusarz, za wieloletnie przygotowywanie wieczornic. Szczególnie za tę ostatnią, poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Statuetki wręczył pan burmistrz Miasta i Gminy Morawica, Marian Buras. Panie dyrektor: Urszula Wóblewska, Maria Sarnat i Marzena Pucińska przekazały uczestnikom spotkania informacje organizacyjne: przedstawiły nowych nauczycieli, poinformowały o przydziale sal lekcyjnych, dowozach i uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w salach.