29 września 2021 r. odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przyłączyli się do akcji i w środę, w bibliotece szkolnej, salach lekcyjnych oraz świetlicy szkolnej uczniowie wraz z nauczycielami odczytali teksty swoich ulubionych książek. Były to treści, które nasi uczniowie polubili najbardziej. Od komiksów poprzez bajki, baśnie po książki przygodowe, jak i te wprowadzające w świat magii i czarów. Dnia 29 września w Dzień Głośnego Czytania, to uczniowie przejęli rolę recytatorów. Bowiem już uczniowie klas pierwszych samodzielnie czytali fragmenty z książek, zwracając szczególną uwagę na to, aby tekst był przeczytany głośno i wyraźnie. Również uczniowie klas starszych, czytali książki swoim młodszym kolegom i koleżankom, wzbudzając w nich duże zainteresowanie.

Cała akcja czytelnicza odbyła się pod okiem nauczycieli, którzy również wzięli w niej aktywny udział, czytając książki swoim wychowankom, jednocześnie przekazując im cenne informacje na temat pochodzenia książki, wskazując na zalety i wartości jakie niesie ze sobą czytanie ich.

Mamy nadzieję, że głośne czytanie nie będzie jedynym dniem, ale codziennością w życiu każdego ucznia.