Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminne eliminacje do w/w turnieju pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 19 marca w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy najlepiej napisali testy w eliminacjach szkolnych.

Gminne eliminacje do w/w turnieju pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 19 marca w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy najlepiej napisali testy w eliminacjach szkolnych:

• I grupa – uczniowie klas VI : Aleksandra Hajduk i Ernest Iwan
  • II grupa wiekowa – uczniowie klas VIII i gimnazjum klasy III : Wiktoria Rogowska i Gabriel Opatowski

Zakres tematyczny turnieju był bardzo szeroki. Aby wziąć udział w eliminacjach, należało zgłębić wiedzę z zakresu: tradycja i historia straży pożarnej, umiejętności i przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej, organizacja i zadania OSP oraz ich związku, przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej i wiele innych. Dlatego z radością informujemy, iż nasi uczniowie zdobyli aż 4 nagrody główne z 6, które przyznano uczniom szkół z całej gminy.

I grupa wiekowa:

I miejsce: Aleksandra Hajduk
III miejsce: Ernest Iwan

II grupa wiekowa:

I miejsce Gabriel Opatowski
II miejsce Wiktoria Rogowska

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca czyli: Aleksandra Hajduk i Gabriel Opatowski wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w kwietniu, w Kielcach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.