„Paczka na święta” po raz kolejny za nami!

Rokrocznie aktywnie bierzemy udział w akcji „Paczka na święta”. Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa serce i hojność. W tym roku jednak, mieliśmy duże obawy, czy uda się przygotować upominki świąteczne, dla tych, dla których los nie jest zbyt łaskawy w walce o codzienność. Czas pandemii niekoniecznie sprzyja tego typu akcjom, gdyż ogranicza nas brak bezpośredniego kontaktu. O ile łatwiej jest zachęcić do różnych przedsięwzięć podczas spotkania, rozmowy. Tym razem było inaczej. Inaczej, ale jak bardzo skutecznie, niech powiedzą za siebie same efekty. Jak zwykle nie zawiedliście nas Państwo! Otrzymaliśmy wszystkie rzeczy, o jakie poprosiliśmy!

Od pierwszych chwil, po opublikowaniu informacji, zaczęły docierać do nas przedmioty z listy, która została stworzona przez GOPS w Morawicy, po konsultacji z wytypowanymi rodzinami. Prośby były skromne, ale istotne do pokonywania trosk dnia powszedniego. Artykuły żywnościowe, odzież, obuwie, środki higieny… można wymieniać, lista była długa. Wszystko do nas dotarło! W różnej formie. Gotówka przekazywana do puszek, pozwoliła dokupić drobiazgi. Znalazły się też środki na zabawki dla najmłodszych. Dzieci, obdarowane meblami, na pewno docenią ich wartość w codziennym użytkowaniu, ale nic ich tak nie uraduje, jak wymarzona zabawka. Mamy nadzieję, że te wybrane przez Państwa sprawią, iż ten rok będzie dla nich odrobinę radośniejszy.

Zdarzyła nam się również niezwykła sytuacja, która wywołała w nas niesamowite emocje, a nawet łezkę wzruszenia. Do szkoły przyszła Nadia pod opieką dziadziusia. Dziewczynka przyniosła dary od swoich rodziców, a wśród nich, ukrytą w jednym z przedmiotów własną skarbonkę! Dziękujemy Nadiu! To było niezwykłe!

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy dołożyli coś od siebie! Dzięki takim gestom i takim ludziom wierzymy, że świat znów jest piękny!