Pielgrzymka dzieci komunijnych z klas trzecich

W Białym Tygodniu w środę 18 maja uczniowie z klas trzecich wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Karkowie – Łagiewnikach. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, na której dzieci w szczególny sposób dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii. Po zwiedzaniu Sanktuarium dzieci zawierzyły siebie, swoje rodziny, wychowawców i katechetów Bożemu Miłosierdziu. Modliliśmy się przed obrazem Świętej siostry Faustyny oraz oddaliśmy cześć relikwiom świętej. Niezapomniane wrażenie zrobił na dzieciach wjazd na wieżę widokową, która liczy 77 metrów wysokości. Wszyscy podziwiali przepiękną panoramę miasta Krakowa i okolic. Dzieci zwiedziły Centrum Świętego Jana Pawła II, które powstało w 2015 roku. W Świątyni wybudowanej we włoskim stylu zachwycaliśmy się niezwykłymi mozaikami przedstawiającymi sceny biblijne. W muzeum Ojca Świętego zgromadzono bardzo wiele pamiątek związanych z codziennym życiem Karola Wojtyły oraz z czasów Jego pontyfikatu. Na zakończenie pielgrzymki modliliśmy się w Kościele Mariackim, spacerowaliśmy po Starym Mieście oraz zakupiliśmy pamiątki. Pielgrzymkę zorganizował Ksiądz Proboszcz Marek Mrugała. Opiekę nad całą 117 osobową grupą i prawidłowym przebiegiem wycieczki sprawowała pani katechetka Renata Kot. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w opiece nad dziećmi paniom Ewie Jaros, Zofii Młyńskiej, Dorocie Parzniewskiej, Barbarze Węgrzyn.