Wiosna to najpiękniejsza pora roku. To czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa i rozkwitają kwiaty. 22 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas I – VI. Z tej okazji każda klasa ubrana była w strój koloru wcześniej wylosowanego.

Apel rozpoczęli uczniowie klasy III „c”. Przywołali wiosnę recytując wiersze. Pani Wiosna, w którą wcieliła się p. Renata Kot, zawitała kolorowa, radosna, uśmiechnięta! Zapewniła wszystkich, że z pewnością zagości w szkole, jeśli uczniowie będą pamiętali, jak dbać o przyrodę. Następnie klasa III „c” zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. Taniec bardzo się podobał, a uczniowie otrzymali gromkie brawa.

Kulminacyjnym punktem obchodów powitania wiosny było przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów”, przygotowane przez p. Agnieszkę Wirę. Uczniowie zaprezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne w języku angielskim. Widzowie z zapartym tchem i niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Przedstawienie wzbudziło zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Po występach, które wywołały ogrom uśmiechu, nastąpił czas na korowód. Uczniowie radosnymi okrzykami przywoływali wiosnę, a żegnali zimę.

Tak powitaliśmy Wiosnę – najpiękniejszą porę roku. Teraz tylko czekamy na prawdziwe zwiastuny wiosny.