Pokazowa lekcja geografii

W dniu 7 listopada w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy odbyła się kolejna lekcja pokazowa prowadzona w ramach dwujęzyczności. Tym razem była to lekcja geografii, podczas której uczniowie poszerzali wiedzę o kontynentach i oceanach. W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście – dyrektorzy szkół w Dębskiej Woli i Brzezinach, pani Irena Bisaga oraz pan Krzysztof Kubicki wraz z nauczycielami angielskiego i geografii oraz dyrektor szkoły w Bilczy pani Urszula Wróblewska i Maria Sarnat.

Nauczycielki Aleksandra Machulska i Jadwiga Chorzępa, które prowadzą od września zajęcia z geografii i biologii w ramach dwujęzyczności, chciały podzielić się swoim doświadczeniem i pasją z innymi. Pokazały uczniom i przybyłym gościom jak poprzez zabawę i kreatywne podejście do zajęć można skutecznie propagować ideę nauczania dwujęzycznego. Była to kolejna niecodzienna lekcja w tej szkole. Chętnych zapraszamy na kolejne.