Rodzic jako ekspert

W klasę III b odwiedził Pan Jarosław Patrzałek – tata Karolka. Pan Jarosław jest inżynierem elektronikiem, który w swojej pracy zajmuje się konstruowaniem płytek, dzięki którym ludzie mogą odbierać Internet. Uczniowie dowiedzieli się jakie materiały są dobrymi przewodnikami prądu. Dzieci miały okazję zobaczyć przyrządy i narzędzie potrzebne w pracy elektronika. Największe zainteresowanie wzbudziła u dzieci taśma diodowa, która świeciła na różne kolory. Podczas zajęć uczniowie wykonywali różne doświadczenia. Pan Patrzałek przypomniał dzieciom o ostrożnym i bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi. Na zakończenie lekcji wszystkie dzieci otrzymały książeczki pt: „Eksperymenty naukowe”. To było już drugie spotkanie w cyklu „Rodzic jako ekspert”. Bardzo dziękujemy!