Rodzic jako ekspert

W klasie III b odbyła się kolejna już lekcja z cyklu „Rodzic jako ekspert”. Tym razem odwiedziła dzieci Pani dr Agata Sałagan – pulmunolog. Uczniowie dowiedzieli się, że pulmunologia to dziedzina medyczna, która zajmuje się diagnozowaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób układu oddechowego. Nasz gość wyświetlił dzieciom prezentację multimedialną dotyczącą budowy ciała człowieka . Dzieci poznały budowę mózgu, serca, nerek, układu oddechowego, pokarmowego i nerwowego. Razem z Panią doktor powtarzali i utrwalali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również zasady zdrowego odżywiania. Na zakończenie nasz gość przypomniał o higienie ( myciu zębów rano i wieczorem, myciu rąk itp.) jak również o spędzaniu jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Bardzo dziękujemy za wizytę.