Rodzic jako ekspert

Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w klasach trzecich spotkania z tatą Jakuba, ucznia klasy III „c ”, ppłk Bogdanem Kołkowskim, kpt. Arturem Kopczyńskim i kpt. Dariuszem Jemiołem. Żołnierze opowiadali o swojej służbie, prezentowali mundur galowy i polowy oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie w śród uczniów wzbudziła prezentacja broni, maski przeciwgazowej i wyposażenie żołnierskiego plecaka. Każdy mógł przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy, dotknąć broni, zobaczyć jaka jest ciężka. Pod koniec spotkania wszyscy wykazali się wiedzą, a w nagrodę otrzymali drobne upominki. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, ale również dziewczynki, gdyż w przyszłości chcą zostać żołnierzami. Bardzo dziękujemy panu ppłk Bogdanowi Kołkowskiemu za życzliwość , wiedzę i doświadczenie, którym podzielił się z naszymi uczniami. Traktujemy to, jako znak dalszej owocnej współpracy.