Siła tradycji

W naszej szkole staramy się szanować zwyczaje naszych przodków. Ich kultywowanie ubarwia nasze życie, sprawia, że pogłębiamy więzi rodzinne i narodowe. To dzięki tym rytuałom Święta Bożego Narodzenia mają niezwykły urok. Uczniowie z klas IIIA i II b przygotowali pod kierunkiem pani Renaty Kot i Ewy Jaros program ,,W świątecznym nastroju”. Dzieci opowiadały o zwyczajach świątecznych kultywowanych pieczołowicie przez naszych przodków, przybliżyły zebranym tradycje związane z Bożym Narodzeniem, wyjaśniły ich historię i znaczenie. Oczywiście nie zabrakło postaci Świętej Rodziny, trzech Mędrców ze Wschodu, pasterzy z darami oraz dzieci, które przybyły pokłonić się Zbawicielowi. Oprawę muzyczną przygotowały panie Anna Ślusarz, Dorota Parzniewska i Magdalena Ramiączek.