Ślubowanie

Kolejny rok szkolny w pełni i kolejna grupa dzieci przekroczyła progi szkoły po raz pierwszy. Jak tradycja nakazuje, aby uczniowie nabrali praw w nowym miejscu, odbywa się ślubowanie. Dla naszych milusińskich ten dzień nastąpił w piątek, 27 września. W asyście rodziców i wychowawców, w odświętnych strojach i pełni radości przyszli do szkoły. Uczniowie klas: I a, I b i I c wykazali się wiedzą o patriotyzmie, zaśpiewali piosenkę i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Urszulę Wróblewską. Gościem specjalnym uroczystości był pan wiceburmistrz, Marcin Dziewięcki. Przybył na spotkanie z prezentami przygotowanymi specjalnie dla dzisiejszych świętujących. Pierwszoklasiści tradycyjnie już otrzymali prezenty od swoich starszych kolegów z klas drugich. Pani dyrektor wręczyła wychowawcom klas paniom: Annie Muszyńskiej, Zofii Młyńskiej I Małgorzacie Stęplewskiej maskotki , które mają w trudnych chwilach służyć pociechą ich wychowankom. Były kwiaty od rodziców dla dyrekcji i wychowawców i kolejna porcja prezentów tym razem dla pociech od rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w klasach.