Ślubowanie

5 października 2021 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tradycyjnie dzieci przybyły do szkoły w towarzystwie opiekunów, w odświętnych strojach i bardzo dobrych nastrojach. Wychowawczynie poszczególnych klas, panie Magdalena Ramiączek – kl. I a, Teresa Górecka – I b, Barbara Węgrzyn – I c i Małgorzata Stęplewska – kl. I d, do ostatniej chwili poprawiały dzieciom birety i piękne kokardy, które zdobiły ich stroje. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan burmistrz Miasta i Gminy Morawica, Marian Buras. Wszyscy wysłuchali przygotowanego przez dzieci programu artystycznego i nastąpiła najważniejsza część – ślubowanie! Pani dyrektor, Urszula Wróblewska z pomocą pana burmistrza dokonała pasowania na ucznia, dzieci otrzymały dokument potwierdzający ich przynależność do społeczności Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy – legitymacje szkolne. Było mnóstwo prezentów od przybyłych gości – i tradycyjne pluszaki, które pani dyrektor ofiarowuje pierwszoklasistom z zaleceniem, aby służyły im na pociechę w trudnych chwilach. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów w nauce i dobrych dni w szkole!