Spotkanie czytelnicze w klasie 2 a

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w ramach współpracy z biblioteką szkolną i akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w naszej Bibliotece Publiczno-Szkolnej odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze klasy 2a, tym razem z panią Dorotą Mostowiec, znaną twórczynią ludową – rzeźbiarką i poetką z Gminy Morawica. Swoje prace pani Dorota wykonuje w drewnie, wapieniu pińczowskim, piaskowcu i w marmurze. Jest także autorką statuetek Kowali przyznawanych najlepszym firmom działającym na terenie Gminy Morawica. Pisze również wiersze, opowiadania, bajki, które są publikowane w miesięczniku samorządowym „Wiadomości Morawickie”. Większość wierszy została wydana w tomiku  pt. „Anioły kamienne, anioły drewniane”. Spotkanie odbyło się dzięki pani bibliotekarz Agacie Opatowskiej, która zaprosiła naszego gościa.

W czwartkowe popołudnie 21 maja uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawczynią Zofią Młyńską mieli zaszczyt poznać twórczość pani Mostowiec. Kilkoro uczniów na spotkanie przyszło wraz ze swoimi rodzicami. Pani Agata powitała wszystkich serdecznie i przedstawiła gościa, po czym oddała głos autorce. Uczniowie w skupieniu słuchali bajek czytanych przez panią Dorotę, następnie z dużym zaangażowaniem, z własnej inicjatywy zaczęli czytać kolejne bajki i opowiadania.

W dalszej części spotkania uczniowie przeprowadzili krótki wywiad z autorką. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli wystawę twórczości pani Mostowiec. Dzieci zostały nagrodzone cukierkami oraz przekazanymi przez autorkę opowiadaniami i bajkami, które będziemy wspólnie czytać. Został też ogłoszony konkurs na najciekawszą pracę plastyczną do wysłuchanej „Historii glinianego kogucika”, który zostanie rozstrzygnięty do 10 czerwca. Przed pożegnaniem autorki wszyscy otrzymali autograf oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie pani Dorocie Mostowiec, pani Agacie Opatowskiej oraz rodzicom za umożliwienie spotkania z książką, która ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka.