Spotkanie świąteczne w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bilczy

Adwent to niezwykły i święty czas radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. W codziennym zabieganiu staramy się znaleźć czas, aby jeszcze bardziej pomyśleć o drugim człowieku, szczególnie tym chorym i samotnym. Taką pomoc i radość niosą pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-leczniczego i rehabilitacyjnego z Bilczy uczniowie z naszej szkoły. Cyklicznie co drugi piątek dzieci z koła charytatywnego odwiedzają seniorów pod opieką pani katechetki Renaty Kot oraz księdza prefekta Tomasza Wróbla. Jak co roku tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowano spotkanie, na które przybył niezwykły gość biskup Święty Mikołaj z miasta Miry. Ofiarował zebranym słodkie upominki. Podczas kolejnej wizyty na spotkaniu opłatkowym dzieci wręczyły chorym piękne kartki świąteczne wykonane przez uczniów z klas trzecich i czwartej.