Sprzątanie świata

23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiega pod hasłem „ Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Każda klasa wraz z nauczycielem miała przydzielony teren do posprzątania. Najmłodsze klasy budynek szkoły, starsze teren przy szkole, plac zabaw i boiska szkolne. Uczniowie klas 7 i 8 Gołe Górki i las Podsukowie. Pamiętajmy że śmieci nie tylko szpecą krajobraz, ale są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.