Święto patrona, ks. Piotra Ściegiennego

Jeżeli wielkość człowieka można zmierzyć pamięcią o nim, to patron naszej szkoły, ks. Piotr Ściegienny był człowiekiem wielkim. Nie jest łatwo udźwignąć zadanie przybliżenia jego sylwetki kolejnym rocznikom młodzieży. Zdarzenia, które były jego udziałem są trudne do zinterpretowania, tym bardziej, że rzecz miała miejsce ponad dwieście lat temu. Jednak powierzenie zadania klasie VII c (wspieranej przez kilka osób z klas gimnazjalnych) zostało wypełnione i 31 stycznia 2018 r. znowu mogliśmy przypomnieć sobie ważne wydarzenia z biografii księdza. Interpretacji tekstu podjęła się pani Jagoda Chorzępa wraz ze wspomnianą klasą VII c, a grupę jej podopiecznych wsparły solistki i grupa wokalna szkolnego chóru, przygotowana przez panią Annę Ślusarz. Były stroje z epoki i stosowne narzędzia, jakie użytkowali ówcześni chłopi.

Było nam bardzo miło gościć w naszych progach księdza proboszcza miejscowej parafii, Marka Mrugałę, pana wójta Urzędu Miasta i Gminy Morawica, Mariana Burasa, panią sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Morawica, Annę Kowalską, panią Katarzynę Szczepańską, przedstawicielkę Rady Rodziców; panią sołtys Piasecznej Górki, Alicję Kurek; radnych, panów: Tadeusza Kuca, Jana Wróblewskiego, Tomasza Domagałę i Leszka Cygana.

Ważnym punktem corocznego święta patrona, było podsumowanie półrocznej , wytężonej pracy. Pani dyrektor, Urszula Wróblewska przedstawiła, wszystkim uczestnikom spotkania, wyniki w nauczaniu i sukcesy młodzieży w różnych dziedzinach sportowych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.