Szczypiorniak na Orlikach 2016

24 maja w Szkole Podstawowej w Bilczy już trzeci raz z rzędu odbył się Turniej Szczypiorniaka na Orlikach, w którym wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Morawica. Niemal każda placówka wystawiła reprezentację zarówno chłopców jak i dziewcząt (SP w Brzezinach, SP w Dębskiej Woli, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Morawickiej, 2 zespoły SP w Bilczy). Do konkurencji łącznie przystąpiło 13 zespołów, w tym 4 z Masłowa( 2 żeńskie i 2 męskie). Wszystkim drużynom z terenu naszej gminy transport zapewnił Urząd Gminy Morawica. Zmagania sportowe rozpoczęła przemowa pani Urszuli Wróblewskiej- dyrektor Zespołu Szkół w Bilczy, która życzyła wszystkim uczestnikom sukcesu i zaznaczyła, że udział w turnieju jest już i tak wielkim osiągnięciem. Chłopcy rozegrali swój turniej na Orliku przy szkole, natomiast dziewczęta w hali sportowej. Każdy uczestnik zawodów otrzymał znaną wszystkim miłośnikom sportu pamiątkową koszulkę „Kocham Ręczną”. Dodatkowo zespoły, które wygrały turniej w kategorii chłopców i dziewcząt, awansowały do Półfinału Wojewódzkiego i walczyły o możliwość reprezentowania naszego województwa na Mistrzostwach Polski w Katowicach, które odbędą się 4 czerwca 2016 roku. Poniżej zamieszczamy wyniki wielogodzinnych zmagań młodych szczypiornistów:

DZIEWCZĘTA:

1. Bilcza I
  2. Masłów
  3. Dębska Wola
  4. Bilcza II
  5. Wola Morawicka
  6. Brzeziny
  7. Masłów II

CHŁOPCY:

1. Masłów
  2. Bilcza I
  3. Dębska Wola
  4. Masłów II
  5. Wola Morawicka
  6. Brzeziny

Zwycięstwo reprezentantek Szkoły Podstawowej w Bilczy zapewniło im awans do Półfinału Wojewódzkiego. Dziewczęta zagrały mecze w grupie B i zajęły zaszczytne pierwsze miejsce, pokonując drużyny z Końskich, Sicowa i Tokarnii. Tak wspaniały wynik dał im realną szansę na zdobycie pierwszego miejsca w Województwie Świętokrzyskim. W meczu finałowym trafiły na naprawdę godnego siebie przeciwnika- szkołę sportową nr 32 z Kielc, w której znajduje się baza szkoleniowa Korony Handball. Mimo że w pierwszej połowie dziewczęta zremisowały z rywalkami, ostatecznie nie udało im się zwyciężyć. Tu warto zaznaczyć, że przedstawicielki szkoły sportowej, zdobyły w tym roku srebro na Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej dzieci. Można więc śmiało przyznać, że dziewczęta w Bilczy i tak osiągnęły fenomenalny wynik. Same zawodniczki twierdzą, że są bardzo zadowolone ze swoich sukcesów, w końcu należą do jednych z najlepszych drużyn w województwie świętokrzyskim. Ale takie osiągnięcia są efektem wieloletniej pracy i mnóstwa wyrzeczeń. Wszystkie dziewczęta należą do klubu „UKS Orlęta Bilcza”. Jak przyznaje ich trenerka-Agata Osman- nie jest to pierwszy taki sukces dziewcząt, ale i na pewno nie ostatni. Bardzo nas cieszy, że młode szczypiornistki mają w sobie tyle zapału i chęci do pracy. Mamy nadzieję, że o ich osiągnięciach usłyszymy jeszcze nie raz.