Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia

W każdej rodzinie przekazywane są zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. We wszystkich domach są one takie same. Nasze prababcie, babcie, mamy tak samo od wielu lat przygotowują się do świąt. My uczymy się od nich i w naszych domach.

W każdej rodzinie przekazywane są zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. We wszystkich domach są one takie same. Nasze prababcie, babcie, mamy tak samo od wielu lat przygotowują się do świąt. My uczymy się od nich i w naszych domach, i rodzinach będziemy utrzymywać poznane obyczaje i tradycje. Klasę III b odwiedziła babcia Sandry Sochy- Pani Zofia Nowak, która opowiadała dzieciom o zwyczajach i dawnych ozdobach bożonarodzeniowych. Dzieci dowiedziały się, że dawniej ozdoby wykonywano własnoręcznie z różnych materiałów. Były to: gwiazdki, ozdoby z wydmuszek jaj, słomy, waty czy papieru. Na choinkach często wisiały także: jabłka, orzechy czy cukierki. Na zajęciach babcia Sandry pokazała dzieciom jak można wykonać stroik czy łańcuch z bibuły. Wszystkie dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać stroik na świąteczny stół. Czas upłynął dzieciom szybko, pracowicie i bardzo przyjemnie. Bardzo dziękujemy. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia- uczniowie klasy III b.