Turniej Ekologiczny “Moda na ekologię”

Uroczyste obchody Dnia Ziemi w gimnazjum odbyły się 26.04.2018r. Hasło tegorocznego spotkania to ,,Moda na ekologię”. Na ten dzień zaplanowano Turniej Ekologiczny dla klas VII i gimnazjalnych. Każda klasa prezentowała: ekologiczny strój, emblematy, hasło dotyczące tematyki oraz „Ekologiczną zabawkę – coś z niczego”, czyli pomysł na praktyczne wykorzystanie surowców wtórnych będących odpadami. Uczniowie genialnie zaprezentowali swoje pomysły i prace. Była to dla nich wspaniała zabawa oraz szansa na pokazanie swoich talentów. Jury oceniało również piękne, klasowe gazetki, które dotyczyły „Ekologicznego savoir-vivre”. Ostatnią konkurencją były gry sportowe, które przyniosły wiele emocji, uczniowie świetnie się bawili i dopingowali swoich kolegów. Turniej po raz pierwszy prowadzili uczniowie: Natalia Kania i Jakub Świercz, a w składzie jury zasiedli: pani Małgorzata Dąbek, pani Kamila Mazur oraz ksiądz Tomasz Wróbel. Puchar klasy ekologicznej w tym roku trafił do klasy IIA, która zajęła I miejsce, II miejsce zaś zdobyła IIIB, natomiast III miejsce IIB. Nagrodzono ich dyplomami i słodyczami, a wygrana klasa pojedzie na wybraną przez siebie wycieczkę. Pani Kamila Mazur oraz pani Edyta Wierzbicka podsumowały również ekologiczne konkursy wewnątrzszkolne: konkurs plastyczny “Moje zdrowie zależy ode mnie”, konkurs na plakat “Nie chorobom cywilizacyjnym”, konkurs na prezentację multimedialną “Życie w zgodzie z naturą”. Uczniowie najlepszych prac zostali wyróżnieni i z rąk pani wicedyrektor Marii Sarnat otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe. Tegoroczny Dzień Ziemi był bardzo ekscytujący, wszyscy uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w tym święcie.