Turniej Ekologiczny

26.04.2016 r. z okazji corocznego Dnia Ziemi w gimnazjum w Bilczy odbył się Turniej Ekologiczny pod hasłem ,, Palący temat – niska emisja”. Uczniowie klas I-III rywalizowali o puchar klasy ekologicznej w konkurencjach takich jak: prezentacja hasła i stroju ekologicznego oraz scenki związanej z tematyką święta Ziemi. Mogli również spróbować swoich sił w zawodach sportowych wymagających zręczności i sprytu. Po zliczeniu punktów za udział w konkurencjach turniejowych – wyłoniono klasę ekologiczną, którą została w tym roku szkolnym klasa I b. Zwycięzcy otrzymali puchar ekologiczny, słodką nagrodę i dzień wolny na wycieczkę. Miejsce drugie przypadło kl. IIIa , a trzecie IIc. Na koniec dokonano podsumowania indywidualnych konkursów ekologicznych i rozdano wyróżnionym nagrody. Udział w ekologicznym turnieju dał uczniom poprzez zabawę i zdrową rywalizację okazję do zdobycia bądź wzbogacenia swojej wiedzy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

NAGRODZONYM GRATULUJEMY, DZIĘKUJEMY UCZNIOM I WYCHOWAWCOM ZA WSPÓŁPRACĘ.