Warsztaty żeglarskie

6 czerwca klasy II i III miały okazję uczestniczyć w warsztatach żeglarskich zorganizowanych przez panią Agatę Skowrońską. Spotkanie poprowadził pan Robert Majewicz, który opowiedział dzieciom o działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Uczniowie mieli okazję zobaczy łódkę, na której pływają młodzi żeglarze, poznać tajniki żeglarstwa i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat zajęć. Pan Robert Majewicz zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w zajęciach nad kieleckim zalewem, w trakcie których dzieci nauczą się samodzielnie wiosłować i żeglować na specjalnych żaglówkach, dowiedzą się też o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. UKS „Zalew” szkoli żeglarzy na łodziach klasy Optymist i Laser, prowadzi także lekcje w szkołach i placówkach edukacyjnych. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Bardzo dziękujemy Pani Agacie Skowrońskiej za zorganizowanie spotkania.