Wizyta w OSP w Bilczy

Dnia 14 lutego uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią byli na wycieczce w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy. Na miejscu uczniowie zapoznali się z obiektem, w którym pracują strażacy oraz z pracą strażaków. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dzieci były zachwycone. Strażacy pożegnali nas głośnym i donośnym sygnałem syreny z wozu. Wizyta u strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.

Bardzo dziękujemy!