Wycieczka do Bałtowa klasy 2a i 2c

28 maja uczniowie klas 2a i 2c wraz z wychowawcami Barbarą Węgrzyn i Zofią Młyńską wyjechali na całodniową wycieczkę do JuraParku w Bałtowie. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie więc wycieczka była bardzo udana. Kiedy dotarliśmy na miejsce, pierwszą atrakcją była Sabatówka, w której królują czarownice. Czekało nas tam wiele niespodzianek. Najpierw zabrała nas jedna z czarownic do „Tunelu odwagi”. Nikt nie stchórzył, wszyscy dzielnie przeszli przez tunel i otrzymali „Pieczęć odwagi”. Inna czarownica porwała nas do zabawy z miotłami, po czym kolejne trzy czarownice zaprosiły nas do „Domu Tekli”. Tam uczestnicy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych podczas których poznali tajniki pracy paleontologa oraz zagadnienia dotyczące życia dinozaurów. Następnie udaliśmy się na zasłużony obiad.

Drugą atrakcją było zwiedzanie autobusem amerykańskim „górnej części” Zwierzyńca. Kiedy dotarliśmy do pierwszej bramy, przywitały na strusie. Udało nam się zobaczyć złożone przez nie jaja. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zwierzętach żyjących swobodnie w poszczególnych sektorach tego obiektu. Zwiedzając „dolną część” bałtowskiego Zwierzyńca duże wrażenie robiły na uczniach różnobarwne ptaki, ssaki, wiele radości sprawiało dzieciom możliwość pogłaskania niektórych zwierząt.

Podczas zwiedzania JuraParku i Muzeum Jurajskiego. wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika, który przedstawił kolejne etapy dziejów życia na Ziemi, przybliżył historię życia dinozaurów i opowiadał o eksponatach pochodzących z różnych części świata.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Prehistorycznego Oceanarium, w którym widzieliśmy jedyne w swoim rodzaju widowisko. Obserwowaliśmy niesamowite, dziś już wymarłe, morskie zwierzęta oraz to, co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. Chwilę grozy przeżyliśmy, kiedy rekin uderzał głową o szybę, która coraz bardziej „pękała”. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

W Kinie Emocji – Cinema 5D obejrzeliśmy film pt. „Robin Hood”, w czasie którego towarzyszyły nam niezapomniane przygody.

Na koniec wszyscy uczestnicy kupili pamiątki i zrobili wspólne zdjęcia. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka, którą uczniowie długo będą wspominać.