Wycieczka do Warszawy

24 października 2017 odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich gimnazjum oraz pięciu opiekunów. Młodzież spotkała się przy szkole o godz. 6.30. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie. Po około 3 godzinach pojechaliśmy autokarem do Senatu i Sejmu, który od XVI w. stanowi najwyższy organ władzy ustawodawczej w Polsce. Najpierw udaliśmy się do Sali Kolumnowej, a później do ogromnej, zielonej Sali, gdzie zazwyczaj przebywają posłowie. Mieliśmy również możliwość zrobić sobie zdjęcie w głównym holu. Dowiedzieliśmy się, że w naszym państwie jest 100 senatorów i 460 posłów. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Po pokonaniu ogromnej ilości schodów dotarliśmy na trybuny, skąd mogliśmy podziwiać widok na murawę oraz wejść jeszcze wyżej, na najwyższe miejsca stadionu. Koniec wycieczki przypieczętowaliśmy wizytą w „Centrum Nauki Kopernik”, aby zapoznać się z różnymi wystawami. Droga powrotna trwała nieco krócej niż podróż do Warszawy. Później wszyscy udaliśmy się do domu.