Wycieczka klas drugich do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie

27 listopada uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Po przybyciu na miejsce dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i malowały własne bombki. W czasie zwiedzania fabryki z wielkim zainteresowaniem obserwowały wydmuchiwanie, posrebrzanie, suszenie, malowanie bombek. Na koniec wycieczki uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane przez siebie ozdoby choinkowe. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie bombki.