Wycieczka klas pierwszych do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

W dniu 24 kwietnia uczniowie klasy 1a, 1b i 1c wyjechali do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl, który stanowi małą formę teatralną dla najmłodszych widzów pt. „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Było to bardzo pogodne i dowcipne przedstawienie, podczas którego aktorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy w teatr. Scenografia była skromna i nie rozpraszała uwagi dzieci, działała pobudzająco na ich wyobraźnię. Niewielkich rozmiarów lalki były na wyciągnięcie ręki, można je było dotknąć. Dzieci miały więc bezpośredni kontakt z tym, co działo się na scenie, znalazły się niejako w środku spektaklu, a nawet w nim uczestniczyły. W obejrzanym przedstawieniu opartym na motywach bajki braci Grimm postać Wilka chociaż nie była wcale groźna, a nawet sympatyczna, to w spektaklu istniał wyraźny podział na dobro i zło, który wprowadził dzieci w świat uniwersalnych wartości. Zwrócił również uwagę najmłodszej grupie dzieci na czyhające zewsząd niebezpieczeństwa współczesnego świata. Duże emocje wśród dzieci wzbudziły wspólne zabawy z aktorami.