XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to edukacyjna akcja, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Akcja jest świetną okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w formie zabawowej.

W naszej szkole 1 października uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość przystąpienia do krótkiego egzaminu, odpowiadając bezbłędnie na 5 pytań z losu, otrzymując tym samym tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Również podczas lekcji matematyki uczniowie świetnie się bawili np. wykreślając tabliczkę mnożenia oraz układając wieżę tabliczkową z kubeczków . Dodatkową zabawą podczas tego dnia była „gra o skarb”. Aby zdobyć kod otwierający kłódkę, którą zabezpieczona była skrzynia z nagrodą, uczniowie musieli poprawnie rozwiązać zagadki rozmieszczone na terenie szkoły.

Zabawa cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów. Wygranymi okazały się cztery uczennice z klasy VIb.

Ogromne gratulacje dla wszystkich osób, które uzyskały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz dla uczniów, którzy wytrwale szukali skarbu.

Za rok kolejna edycja. Mam nadzieję, że również zakończona sukcesem.