XVI Gminne Warsztaty Ekologiczne

Zgodnie z tradycją Gimnazjum w Bilczy 10.06.2015 r. odbyły się w szkole XVI Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,, Z energią zmieńmy źródła”. Gościliśmy na zajęciach przedstawicieli uczniów z terenu gminy Morawica wraz z opiekunami. Młodzież pracowała w grupach nad zagadnieniami związanymi z energią pochodzącą z paliw kopalnych i ze źródeł odnawialnych. Uczniowie tworzyli barwne prace korzystając z własnej wiedzy, fachowej literatury i Internetu. Wspólnie projektowali hasła i znaczki ekologiczne promujące zieloną energię. Dużo pracy, zaangażowania i inwencji twórczej włożyli w opracowanie plansz informujących o zaletach i wadach energii alternatywnej, sposobach jej wykorzystania w praktyce i możliwościach rozwoju w naszym kraju. Bardzo cenne okazały się pomysły i rozwiązania młodych ekologów z gminy Morawica. Na koniec gimnazjaliści i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy do szkolnych zbiorów.