Zajęcia edukacyjne w OMPIO

W OMPiO, w miejscu pamięci narodowej, łatwiej jest otworzyć uczniów na wartości patriotyczne i intelektualne, przybliżać historię i jej konteksty, pobudzać do zmiany postaw. Poprzez warsztaty rozbudzaliśmy zainteresowania historyczne oraz wspomagaliśmy wychowanie patriotyczne i obywatelskie.

Zajęcia edukacyjne odbywały się w nowoczesnej, multimedialnej przestrzeni ekspozycyjnej, która prezentuje dokonania naszych przodków – od powstania kościuszkowskiego po okres PRL. Lekcja i warsztaty prowadzono w oparciu o kontakt z „żywą historią” (mapami, dokumentami, eksponatami), metodami aktywizującymi z uwzględnieniem form nauczania interaktywnego.