Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021

1.5

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest ogólnopolską inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań doradców zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest ogólnopolską inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań doradców zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach: 18-24.10.2021 r., pod hasłem:

„Wyprawa na 3K Kariera, Kompetencje, Kreatywność”. W ramach akcji w Szkole Podstawowej w Bilczy realizowaliśmy wiele działań na rzecz naszych uczniów. Czas na podsumowanie wszystkich wydarzeń!

Młodzież w ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz godzin wychowawczych brała udział w zajęciach rozwijających kreatywne myślenie „Radość tworzenia” prowadzonych przez Panią Magdalenę Kwiatkowską. Uczniowie na doradztwie zawodowym poznali odpowiedzi na pytania: Co to są kompetencje?, Czy jesteś ich świadoma/y? Jak oceniane są na rynku pracy?

Z inicjatywy pani Anny Krzemińskiej, klasy VIII miały możliwość spotkania z przedstawicielami interesujących zawodów – mediatorem sądowym oraz prezenterem radiowym.

Klasa V b brała udział w Świętokrzyskim Festiwalu Nauki. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Magia Światła – co możemy uzyskać dzięki odpowiednim produktom świetlnym” oraz „ Na tropie Cezara – historia szyfrowania”. Natomiast klasa Vc przygotowała prezentacje o ciekawych zawodach, które następnie przedstawili swoim młodszym kolegom z klas III.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się inicjatywa „SKRZYDEŁ TALENTÓW”. Uczniowie na przygotowanej w holu szkoły tablicy mogli pochwalić się swoimi mocnymi stronami i talentami. Zachęcano uczniów, aby każdy znalazł w sobie pozytywne cechy i wpisał je na przygotowanych karteczkach.

W ramach tegorocznej akcji uczniowie mogli zaprezentować także swoje talenty w postaci krótkich filmików oraz zdjęć. Wszystkie zgłoszenia zostały zebrane oraz opracowane w formie prezentacji, która zostanie zamieszczona na stronie szkoły. Prezentacja przygotowana została przez Panią Milenę Chmiel.

Dziękujemy, że z nami byliście, do zobaczenia za rok!

Średnia ocena 1.5 / 5. Liczba ocen: 2