Uroczyste zakończenie roku szkolnego w gimnazjum

27 czerwca – uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godz. 8:00 uczniowie, zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice zebrali się w hali sportowej, aby pożegnać absolwentów gimnazjum. Uroczystość rozpoczęli trzecioklasiści polonezem. Następnie pani dyrektor Urszula Wróblewska przedstawiła wyniki egzaminów gimnazjalnych. Natomiast uczniowie klas trzecich po otrzymaniu z rąk swoich wychowawców świadectw złożyli ślubowanie i zostali pożegnani przez przedstawicieli klas drugich, po czym zajęli miejsce na widowni. W dalszej części spotkania pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom klas I oraz II wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Ponadto odczytała nazwiska rodziców, którzy otrzymali podziękowania oraz listy gratulacyjne i przedstawiła zebranym ,,złotą dziesiątkę”. Ważnym elementem zakończenia roku było pożegnanie księdza Wojciecha Pikosa, który przepracował w gimnazjum zaledwie rok, ale dał się poznać jako życzliwy i wyrozumiały nauczyciel. Najpierw podziękowała za sumienną pracę i życzyła powodzenia w dalszej pracy duszpasterskiej p. dyrektor, potem żegnali go przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele dziękowali za współpracę gromkimi brawami. Na koniec jeszcze wiersz i piosenka w wykonaniu przedstawicielek trzecioklasistów, życzenia wakacyjne od pani dyrektor, odśpiewanie hymnu szkoły, wyprowadzenie sztandaru oraz spotkanie z wychowawcami w klasach. I wreszcie witajcie wakacje!