Wieczorek pożegnalny klas III gimnazjum

25 czerwca 2014 r. w hali sportowej w Bilczy odbył się wieczorek pożegnalny uczniów klas trzecich gimnazjum. Tradycyjnie młodzież rozpoczęła uroczystość polonezem. Najpierw p. dyrektor Urszula Wróblewska przedstawiła wyniki egzaminów gimnazjalnych i pogratulowała trzecioklasistom dobrych wyników. Następnie pani dyrektor wręczyła uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu nagrody książkowe, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Podziękowała również rodzicom za współpracę. Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie zebranym gościom pięknego programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem wychowawczyń – p. Ireny Zawadzkiej i p. Edyty Wierzbickiej oraz wychowawcy – p. Macieja Ścigi. Na scenariusz uroczystości złożyły się fragmenty prozy, wzruszające utwory liryczne, humorystyczne scenki z życia gimnazjalistów oraz prezentacje. Odpowiednio dobrana, nastrojowa oprawa muzyczna przygotowana przez p. Annę Ślusarz oraz ciekawa i przemyślana scenografia podkreślały charakter uroczystości. Całości dopełniały występy taneczne w wykonaniu gimnazjalistów – walc oraz jazz modern. Na zakończenie trzecioklasiści podziękowali paniom dyrektor oraz nauczycielom za wyrozumiałość i życzliwość. Z pewnością ten wieczór dostarczył wszystkim zebranym wielu wzruszeń.