Witaj majowa jutrzenko!

5 maja uczniowie klasy I c i II c gimnazjum przygotowali ciekawy montaż słowno-muzyczny poświęcony 225-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie – która była jednym z najważniejszych aktów prawnych w Polsce, gwarantującym Polakom wolność, równość i braterstwo.

Dniu trzeci maja, dniu nam święty,
hołd ci należy nieść.
Choć dziś narodu cel wytknięty,
pamięci twojej cześć.

Staranne recytacje utworów lirycznych, scenka ukazująca niezwykłą relację z momentu uchwalenia Konstytucji, kostiumy, piękna scenografia, prezentacja oraz nastrojowe piosenki w wykonaniu gimnazjalistów wprowadziły zebranych w hali widzów w klimat epoki i podniosły nastrój.

Na zakończenie uroczystości p. dyrektor Urszula Wróblewska podkreśliła ważność tego święta oraz pogratulowała gimnazjalistom wspaniałego występu. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nad przygotowaniem całości czuwały p. Martyna Kasznia i p. Irena Zawadzka, oprawą muzyczną zajęła się p. Anna Ślusarz, prezentację wykonał Bartek Zawadzki.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to bardzo ważne święto dla wszystkich Polaków. Pamiętajmy, że naród, który zapomina o swojej przeszłości, powoli ginie i nie zbuduje przyszłości.