Wizyta gimnazjalistów klas trzecich w szkole podstawowej pod nazwą ,,Droga do sukcesu”

08.05.2017 r. jedenastoosobowa grupa uczniów pod opieką p. Kamili Mazur wybrała się do szkoły dla dzieci z autyzmem , zespołem Aspergera i niepełnosprawnościami sprzężonymi z autyzmem . Zapoznaliśmy się z organizacją placówki , pracującymi w niej nauczycielami oraz dziećmi będącymi podopiecznymi szkoły. Biorąc udział w przygotowanych na okazję naszej wizyty zajęciach integracyjnych mogliśmy przyjrzeć się metodzie terapeutycznej , która zapewnia indywidualne ustawienie pracy z każdym uczniem w dostosowaniu do jego potrzeb i możliwości. Z zainteresowaniem i uwagą uczestniczyliśmy w zabawach edukacyjnych o tematyce ekologicznej , wspólnymi siłami wykonaliśmy makietę zielonego miasta , przyjaznego dla mieszkańców . Papierowe drzewa , domki , oczko wodne wyrastały na oczach pracujących uczniów szkoły i zaproszonych gości. Po pracy przyszedł czas na odpoczynek . W szkolnej kuchni przygotowaliśmy kolorowe kanapki z warzywami . Wspólny posiłek był miłym akcentem kończącym naszą wizytę w placówce. Pełni wrażeń i refleksji wróciliśmy do domu z przekonaniem , że odwiedzimy to szczególne miejsce jeszcze raz.