Zuchowy szpital

11-12.03.2016r. Szkoła Podstawowa w Bilczy zmieniła się w izbę przyjęć. Zuchy z gromady „Apacze” i „Leśne duszki” uczestniczyły w biwaku –„Zuchowy szpital”. Dzieci na początku biwaku zostały przywitane przez przebrane za lekarzy i pielęgniarki druhny.

11-12.03.2016r. Szkoła Podstawowa w Bilczy zmieniła się w izbę przyjęć. Zuchy z gromady „Apacze” i „Leśne duszki” uczestniczyły w biwaku –„Zuchowy szpital”. Dzieci na początku biwaku zostały przywitane przez przebrane za lekarzy i pielęgniarki druhny (Teresę Górecką, Magdalenę Ramiączek, Dorotę Parzniewską oraz panią Renatę Kot). Rodzice potwierdzali podpisem w „karcie pacjenta” przybycie „chorego” i pozostawienie go w „Zuchowym szpitalu” na obserwacji. Druhny wraz z pacjentami postanowiły zamienić miejsce biwaku w prawdziwy wesoły szpital. Dzieci miały możliwość poznać pracę lekarzy różnych specjalności (chirurga, laryngologa, stomatologa, kardiologa, ortopedy, pediatry czy internisty). Dowiedziały się o zasadach przyjmowania leków, ich rodzajami, jak również co należy zrobić z lekami, które straciły datę ważności. Dzięki interesującej i wartościowej zabawie zuchy nauczyły się bandażowania, opatrywania ran, oraz wzywania pogotowia ratunkowego. Podczas wieczornych zajęć zuchy odwiedziła pani Izabela Kwiecień, która zapoznała dzieci jak zachować się w sytuacji zagrożenia, uczyła pozycji bocznej ustalonej oraz zasad resuscytacji.

Na zakończenie pierwszego dnia biwaku zuchy z klas trzecich przyjęły Obietnicę Zuchową.