Marzec Miesiącem Matematyki – podsumowanie

• przez

W trakcie całego marca nasza szkoła świętowała “Marzec – Miesiącem Matematyki”, oferując uczniom różnorodne wydarzenia i konkursy, aby rozbudzić ich zainteresowanie tą nauką oraz pokazać, że matematyka może być fascynująca i zabawna.

Każda klasa otrzymała zadanie ozdobienia drzwi swojej sali lekcyjnej. Efekty pracy naszych uczniów były po prostu niesamowite. Drzwi klasy 7b zachwyciły wszystkich swoją oryginalnością i pomysłowością w przedstawieniu liczby pi.

14 marca w Światowy Dzień Matematyki,  uczniowie próbowali jak najszybciej zwinąć wydrukowaną liczbę pi. Zwycięzcy otrzymywali słodkie nagrody.

Kolejnym wydarzeniem był konkurs recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Błażej Kubicki z klasy 4c zdobył uznanie, recytując aż 67 cyfr tej liczby i ustanawiając rekord szkoły. Ale także inni uczniowie, tak jak Kornelia Celary, Franciszek Chrobot oraz Martyna Czaińska, zachwycili swoją super pamięcią do cyfr.

Nie zabrakło także rywalizacji w konkursie “Mistrz Rachunków”. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z różnymi przykładami na obliczenia rachunkowe, a najlepsi zostali uhonorowani. Zofia Nogajczyk, Kacper Kruk i Kamila Rabiej pokazali, że matematyka uczy wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia celu.

Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje talenty w konkursach plastycznym i muzycznym na temat liczby pi. Prace były niezwykle zróżnicowane i pomysłowe, a wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Wojciech Trela został uznany za mistrza kreatywności w kategorii plastycznej, a Lena Zając wygrała w kategorii muzycznej, rapując utwór do własnego tekstu.

4 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie święta matematyki. Pani dyrektor Ewa Kosowska pogratulowała wszystkim uczestnikom  osiągnięć, a następnie wręczyła  wyróżnionym uczniom dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie i kreatywność podczas obchodów “Marzec Miesiącem Matematyki”.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Nauczyciele matematyki.

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba ocen: 17