Bal karnawałowy 2014

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W poniedziałek 20 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się coroczna zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-III oraz dzieci z grupy przedszkolnej.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Za organizację balu i wystrój odpowiedzialni byli uczniowie klas III pod nadzorem wychowawczyń: p. Małgorzaty Molendy, p. Agnieszki Wiry i p. Marty Mazur. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki. Nie zabrakło też odważnych batmanów, spidermanów czy piratów.

Bal rozpoczął się o godzinie 10:30. W pierwszej kolejności wszystkie dzieci odtańczyły poloneza, by chwilę później mogły się bawić przy ulubionych rytmach. Przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez zespół „GRATIS”, wszyscy bawili się doskonale. Współczesna muzyka dyskotekowa przeplatana była piosenkami, które zachęcały do wspólnej zabawy i ich interpretacji ruchowej, np. „Jedzie pociąg”, „Kaczuszki”, „Lambada”, „Boogie Woogie”. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

Następnie wybrano królową i króla balu. W tym roku zaszczyt ten spotkał Natalię Ziębę i Kubę Króla z klasy 3 „c”. Dzieci chętnie tańczyły, uczestniczyły w konkursach i zabawach. Wszyscy laureaci konkursów otrzymywali słodkie upominki. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa zakończyła się o godzinie 13:30. Wszyscy uczestnicy balu doskonale się bawili, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!!!