Bawimy się w teatr

• przez
4.8

Chłopcy z Placu Broni – dzieło węgierskiego pisarza – Ferenca Molnara – to jedna z ulubionych lektur obowiązkowych. Na kartach książki czytelnik obserwuje zmagania grupy zajmującej tytułowy Plac Broni oraz ich nieprzyjaciół z Ogrodu Botanicznego – Czerwonoskórych.

Uczniowie klasy 5 b i 5 c mieli możliwość zaprezentowania przygód powieściowych bohaterów, wystawiając na lekcjach języka polskiego inscenizacje przygotowane na podstawie fragmentów utworu.

Dzieci najpierw napisały w grupach scenariusze przedstawienia, a później spotykały się po lekcjach na próbach do spektaklu, opracowując mimikę, gesty, ruch sceniczny oraz przygotowując elementy scenografii i rekwizyty. Wreszcie piątoklasiści wystąpili na deskach szkolnego teatru, prezentując scenki kolegom i koleżankom z klasy.

Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania, świetnie wcielając się                              w odgrywane role. Widzowie z przyjemnością obejrzeli kolejne występy. Inscenizacja każdej grupy była nagradzana burzliwymi oklaskami.

Uczniowie lubią takie lekcje, ponieważ przede wszystkim są one okazją do  pokazania ich umiejętności aktorskich i dobrej zabawy. Ponadto uczą ich kreatywności, odpowiedzialności czy rozwijają umiejętność współpracy. Często również pomagają pokonać nieśmiałość i dają więcej pewności siebie.

Irena Zawadzka

Oto fotorelacja z występów młodych aktorów:

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 19