Bezpieczeństwo na piatkę

13 listopada w hali Targów Kielce funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przeprowadzili powiatowy etap VII edycji wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Skierowany był on do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klasy V „a” w składzie: Julia Błońska, Joanna Wrona i Jan Chruścicki.  Policjanci sprawdzali znajomość zasad bezpieczeństwa uczniów z powiatu kieleckiego. Był test teoretyczny i sprawdzian praktyczny: tor przeszkód dla małych rowerzystów. Ocenie podlegały również plakaty wykonane przez zespoły z hasłem przewodnim: „Myśl jak idziesz – Rok 2013 Rokiem Pieszego”. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba 32 drużyn ze szkół podstawowych z miasta i powiatu kieleckiego. Każda rozwiązywała test składający się z 27 pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa osobistego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W teście praktycznym przedstawiciel każdej z drużyn zdobywał punkty wykazując się bezbłędnymi umiejętności jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze. Najwyższą punktację wśród zespołów uzyskała: Szkoła Podstawowa nr 27 w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa w Bielinach. Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Dodatkową nagrodą dla wygranych drużyn był wjazd na wieżę targową, z której mogły oglądać imponujące widoki.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności.