Kopciuszek dla pierwszoklasistów

• przez
4.8

Kopciuszek dla pierwszoklasistów

Szkolne Koło Teatralne Pinokio wystawiło dla młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych przedstawienie pt. Kopciuszek.

Młodzi aktorzy – uczniowie klasy 6 b –  stanęli na wysokości zadania, świetnie wcielając się w swoje role. Tytułową postać zagrała Anielka Wawszczyk, a królewicza – Natalia Ratusznik. W złą macochę wcieliła się Kaja Stęplewska i Lena Stefaniec, natomiast w złośliwe, rozpieszczone córki: Marta Windakiewicz i Ala Szemraj. Dwie role – Ochmistrza i Strażnika – wykreował Piotr Kowalik, a herolda i lodziarza – Franek Chrobot. Wróżkę zagrała Marysia Sopel, a narratorów – Zuzia Wesołowska i Lena Wamej. W role mieszczek i mieszczan wcieliły się Gabrysia Haba oraz Nikola Kalwat.

Historia Kopciuszka zakończona  happy endem bardzo podobała się pierwszakom , o czym świadczyły burzliwe oklaski, którymi na zakończenie nagrodziły młodych aktorów.

Irena Zawadzka

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 17