Niecodzienny gość w klasie 2b

W ramach kształtowania dobrych nawyków higieny jamy ustnej od najmłodszych lat, wychowawczyni klasy 2 b, Zofia Młyńska, zaprosiła na lekcję gościa. Tym razem była to doktor stomatolog pani Joanna Rączka, mama jednej z uczennic klasy 2 b – Madzi.

Podczas spotkania, pani stomatolog w ciekawy sposób opowiedziała o swoim zawodzie, zapoznała uczniów z budową, rolą i funkcją zębów. Szczegółowo przedstawiła zasady dbania o zęby, pokazała na modelu dentystycznym, jak prawidłowo należy myć zęby. Dzieci poznały narzędzia, jakich używa lekarz w swojej pracy. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pani doktor, która przybliżyła tematykę przyczyn powstawania chorób zębów i sposobów zapobiegania im. Pani Joanna odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania. Wiele wrażeń wzbudziła zabawa w dentystę z prawdziwymi akcesoriami dentystycznymi. Gość, w podziękowaniu otrzymał od uczniów laurkę. Pani stomatolog wszystkim uczestnikom wręczyła złoty medal.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Rączce za spotkanie.