Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

• przez

Nasi uczniowie mieli okazję odkryć fascynujący świat biologii, zdobywając praktyczną wiedzę i doświadczenia, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. 12 stycznia, podczas Nocy Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, uczestnicy mieli okazję zwiedzić obserwatorium i planetarium, co pozwoliło im na zbliżenie się do tajemnic kosmosu i gwiazd.

Wyjątkowe zajęcia obejmowały również praktyczne elementy, takie jak dysekcja serca oraz sekcja ryby, które dostarczyły uczniom wielu emocji, cennych doświadczeń i wiedzy z zakresu anatomii oraz biologii. Uczestnicy mieli także szansę dowiedzieć się, jak wykrywać związki organiczne w produktach spożywczych oraz poznali kolory fotosyntezy zgłębiając tajniki nauk, wykonując doświadczenia w prawdziwym laboratorium.

Spotkanie z sokolnikami było niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło naszym uczniom lepiej zrozumieć niezwykły świat ptaków drapieżnych. Ponadto, wszyscy uczestnicy mieli okazję posmakować różnych gatunków miodów podczas degustacji, poznając jednocześnie tajemnice pszczół i ich roli w przyrodzie.

Hodowla komórkowa, sekrety komórkowego menu czy najstarszy kod świata – DNA oraz warsztaty z pierwszej pomocy to kolejne punkty programu, które sprawiły, że nasze dzieciaki mogły być aktywnie zaangażowane i rozwijać swoje zainteresowania.

Serdecznie dziękujemy pani dr Ewie Kosowskiej za organizację, niezastąpioną opiekę i wsparcie podczas Nocy Biologów. Jej zaangażowanie i entuzjazm sprawiły, że wydarzenie stało się niezapomnianą edukacyjną podróżą dla naszych uczniów.

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 2.1 / 5. Liczba ocen: 27